Halkbank Eğitim Kredisi 25000 TL 36 Ay Vade 1.10 Faiz Oranı ile

Tüm eğitim ihtiyaçları için kullanılabilecek bir banka kredisi arayanlara halk Bankası’ndan cazip fırsat. Sadece özel ünversite ya da yüksekokul ücretleri için tüm seviyelerdeki eğitim kurumları ve dershane masraflarına kadar kullanılabilecek kredi başvurusu Halkbank şubelerinden yapılıyor. Halkbank Eğitim Kredisi okul öncesi eğitiminden başlayarak ilköğretim, orta öğrenim ve lise, 4 yıllık ya da 2 yıllık üniversite lisans eğitimi ve yüksek okul öğrenim masrafları için kullanılabiliyor. Bunun yanısıra yüksek öğrenim için kullanılacak krediler sadece ön lisans ya da lisans eğitimi için değil yüksek lisans eğitimi ve doktora için de geçerli. Kısaca söylemek gerekirse ana okulundan başlayarak yüksek lisans dercesine kadar tüm eğitim ihtiyaçları için Halk Bankası Eğitim Kredisi düşük faiz oranları, yüksek kredi tutarı ve uzun vadeleriyle öğrencilere destek oluyor.

Eğitim kredi özel okul masrafları ve ücretleri için de kullanılabilirken sadece okul masrafları için değil tüm eğitim masrafları için de eğitim kredisi almak mümkün. Kredinin kullanılabileceği alanlar arasında dershane ve dil okulu gibi kurumların ücretleri ve masrafları da var. Kısacası okul öncesi, ilk öğrenim, lise, üniversite ve lisans üstü tüm eğitim aşamalarında olanlar Halk Bankası’nın kredisinden yararlanabiliyor.

Halk Bankası’nın Eğitim Kredisi değişik ödeme seçenekleri sunuyor. Dileyenler ödemesiz dönemlerin avantajından yararlanarak geri ödeme planı oluşturabiliyor. Halk Bankası Eğitim Kredisi başvurusu yapmak için ihtiyaç kredisi için istenen klasik belgelerin yanında yapılan eğitim masraflarını gösteren belgeler veya faturalar isteniyor. Bunun dışında gelir belgesi, yerleşim belgesi ya da son tarihli bir fatura ve nüfus kağıdı her kredi başvurusu için istenen belgeleri oluşturuyor. Varsa kira ve faiz geliri gibi gelirlerin belgelerinin de eklenmesi kredi alma ve miktarı yükseltme şansını arttırabilir.

Kredi kullandırılırken her kredi tutarı için 183.75 TL dosya masrafı uygulanıyor. Bunun yanısıra ödenmesi gereken hayat sigortası poliçe bedeli var. 10.000 TL kredi için örnek olarak yapılan hesaplamada hayat sigortası bedeli yıllık 25 TL olarak gerçekleşiyor. Değişik tutarlarda ödenecek prim farklılık gösteriyor.

Kampanya kapsamında 36 ay vadeli olarak 25.000 TL eğitim kredisi alanlar % 1.20 faiz oranından yararlanıyorlar. Ödenecek sigorta primi 62.50 TL olurken, dosya masrafı 183.75 TL olarak hesaplanıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kamuluya Özel Citibank Kredisi – Günde 5 TL Sabit Taksit

Citibank kamu çalışanlarına yönelik olarak günde 5 TL sabit taksitli yeni kampanyasını başlattı. Citibank'tan çok düşük taksitlerle alabileceğiniz bu kampanya...

Kapat