Halkbank Borç Kurtaran ile Kredi Kartı Borcuna 24 Taksit Nasıl Yapılıyor

Halkbank kredi kartı sahibi olanlar ancak harcamalarında biraz aşırıya kaçmış olanlar Borç Kurtaran hizmeti ile kart borçlarını taksitlere bölerek ödeyebiliyor. Halkbank kredi kartı borçları bu hizmet sayesinde 24 aya kadar taksit yaptırılarak ödenebiliyor. Borç Kurtaran hizmetinin ylık faiz oranı ise % 1,05. Halk Bankası Borç Kurtaran hizmetine tüm Halkbank şubelerinden ve Halk Bankası’nın telefon bankacılığı numarası olan 444 0 400 Halkbank Dialog aracılığıyla başvuru yapılabiliyor.

Halk Bankası’nin kredi kartını kullananlar ve ödeme tarihi gelmiş kredi kartı borçlarını taksitlendirmek için sunulan Borç Kurtaran hizmeti kart sahiplerine derin bir nefes aldırıyor. Kredi kartı borçlarına taksit yaptırarak yeniden yapılandırmak isteyenler için Borç Kurtaran birebir.

Borç Kurtaran hizmetinden yararlanarak kredi kartı borçlarını taksitlere bölerek vadeye yaymak isteyenler 6 ay ile 24 ay arasında vade seçerek taksitlendirme yapabiliyor. Taksitlendirme talebi yapabilmek için kredi kartının son ekstresinde belirtilen asgari ödeme tutarının ödenmiş olması gerekiyor. Hizmetten Halk Bankası’ndan kartı olan asıl kredi kartı sahipleri faydalanabiliyor. Ek kart borçları ise otomatik olarak asıl karta bağlı olarak taksitlendirilmiş oluyor. Bu nedenle ek kart sahiplerinin ayrıca kredi kartı borç taksitlendirmesi için başvurmaları gerekmiyor.

Son ekstre bakiyesi ve dönem içi hareketlerin toplamı taksitlendiriliyor. Sözkonusu bakiyenin ve toplam borç tutarının 200 TL’den az, 20.000 TL’den çok olmaması gerekiyor. Henüz ödenmemiş olan taksitli alışverişlerden kaynaklanan taksitler yeniden yapılandırma içine dahil edilmiyor. Taksitlendirme işlemi ekstreye yansımış son borç tutarı üzerinden yapılıyor, henüz ödeme zamanı gelmemiş taksitler uygulamaya dahil edilmiyor. Talep tarihinde oluşmuş durumda bulunan faiz ve ücretler de taksitlendirme uygulaması içinde işlem göremiyor.

Taksitlendirme işlemi sonucu kart ekstresinde toplam borç tutarı kadar bir ödeme işlemi ve ve bir taksitli satış işlemi gözüküyor. Bu taksitli satış işlemi borç taksitlendirmesinin yapıldığına dair bir işlem anlamına geliyor.

Taksitlendirme yapılan kartların sayısı birden fazla ise taksitli satış işlemi en yüksek borcu olan kartın ekstresinde görülebiliyor. Taksitlendirme işleminden doğan taksit borçlarının ödemesinin vadeleri geldikçe bu karttan yapılması gerekiyor. Taksitlendirilen borçlar taksitlendirme işlemi anında en yüksek borcu olan kartta toplanıyor ve taksit ödemeleri bu kart üzerinden yapılıyor.

Her yıl bir kez kredi kartı taksitlendirmesi işlemi gerçekleştirilebiliyor. Ancak son taksit ilgili karta yansıyana kadar taksitlendirme yapılan kart için yeniden taksitlendirme talebi yapılamıyor. Kredi kartı borcunun taksitlendirme işleminin yapılabilmesi için müşterinin Halkbank nezdinde kanuni takibe aktarılan bir borcu bulunmaması gerekiyor. Ticari kartlar borç taksitlendirme işlemi yapamıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Denizbank Üretici Kart Kampanyası – 15 Traktör Hediyeli

Denizbank'ın tarım sektöründe çalışan üreticilere destek amacıyla başlattığı Üretici Kart Kampanyası büyük ilgi görmeye devam ediyor. Denizbank Üretici Kart kullanarak...

Kapat