Garanti Altın Salısı Günleri – Vadesiz ve Vadeli Altın Hesabı Garanti Bankası’nda

Garanti Bankası Altın Salısı Günleri devam ediyor. Garanti Bankası’na fiziksel altınlarını getirenler gram karşılıklarını Garanti Altın Hesabı’na yatırabiliyorlar. Garanti altın Hesabı gram altın biriktirilen, altın alış satış işlemleri yapılan bir mevduat hesabı türü. Diğer mevduat hesaplarından tek farkı para cinsi yerine gram altın cinsinden tasarruf imkanı sağlaması. Garanti Altın Salısı Günleri ile yastık altında duran bilezik, kolye, cumhuriyet lirası gibi akla gelebilecek her türlü altın eşyaları ve takıları Garanti Bankası şubelerine teslim ederek gram altın değerlerini hesaba geçirmek mümkün oluyor. Böylece eldeki fiziksel altınlar Garanti tarafından alınıyor ve gram değerleri tespit edilip altın hesaplarına işleniyor. Değer belirleme süreci tamamen konunun uzmanı olan eksperler tarafından gerçekleştiriliyor. Gerçek değerler üzerinden hesaplamanın yapıldığı Garanti Bankası’nın altın toplama işlemleri her salı belirli Garanti şubelerinde gerçekleşiyor.

Garanti Altın Hesabı vadeli ve vadesiz olarak açılabiliyor. 100 gram ve üstü altın tutarları için vadeli altın mevduat hesabı açmak mümkün oluyor. Vadeli altın hesabıyla yine altın cinsinde getiri elde ediliyor ve hesaba aktarılıyor. Vadeli ya da vadesiz altın hesabı açtıranlar altının gram alış satış fiyatlarının artışıyla gelir kazanma fırsatı söz konusu oluyor. Bu nedenle altın mevduat hesabının getiri beklentisi açısından fiziksel altından farkı yok. Ancak gram altın alım satım farklarının piyasaya göre genellikle daha düşük olması ve fiziksel altın için ödenen ekstra işçilik bedeli gibi ücretlerin ödenmemesi altın mevduat hesabını cazip kılıyor. Bankada altın hesabı açtıranlar ayrıca altının çalınma ve kaybolma riskinden kurtuluyor, ayrıca kiralık kasa gibi saklama yöntemleri için ücret ödemiyor.

Bankalarda açılan vadeli ve vadesiz altın mevduat hesapları için hesap işletim ücreti uygulanmıyor. Altın hesapları da TL, Dolar, Euro ve diğer para cinsi mevduat hesapları gibi devlet güvencesi altında. Hesaplar 50.000 TL’ye kadar mevduat güvencesi ile korunuyor.

Altın hesabı altın tasarruf edilmek için kullanıldığı gibi altın alış satış işlemleri için de tercih ediliyor. Altın hesabından gram altın alımı ve satışı yapılabiliyor.

Garanti’de altın hesabı açmak için en az tutar sözkonusu değil. 1 gram altın ile hesap açılabiliyor ve altının gram biriminde ve daha küçük birimlerinde işlem yapılabiliyor.

Garanti Altın Salısı Günleri her salı günü aşağıdaki şubelerde gerçekleştiriliyor. Elindeki altınları getirerek gram altın cinsine dönüştürüp Garanti Altın Hesabı’na yatırmak isteyenlerin Garanti’nin bu şubelerini salı günü ziyaret etmeleri yeterli oluyor.

İllere Göre Altın Salısı Şubeleri:

İstanbul Şubeleri: Ahmediye Üsküdar, Akmerkez, Bahçelievler, Bakırköy Şubesi, Beşyüzevler Şubesi, Capacity AVM, Cevahir AVM, Çeliktepe, Dudullu, Esenler, Fatih Şubesi, Halkalı, Havuz/Avcılar, İstinye Park, Kadıköy, Kartal Şubesi, Kavacık Şubesi, Levent Şubesi, Maltepe / Kartal, Merkez Cd, Pendik Şubesi, Santral Ümraniye, Sarıgazi Şubesi, Stadyum / Mecidiyeköy, Silivri, Taksim, Yeşilbağ.

Ankara Şubeleri: Ankara – Anafartalar, Ankamall, Atatürk Bulvarı, Bahçelievler, Balgat, Cebeci, Demetevler, Etlik, Kavaklıdere, Keçiören, Keçiören Gazino, Necatibey, Pursaklar, Sincan, Ümitköy, Yıldız Şubesi, Kuruköprü.

İzmir Şubeleri: Balçova, Bornova, Bostanlı, Güzelyalı, Karabağlar, Karşıyaka, Konak Şubesi, Şirinyer.

Diğer Şubeler: Amasya, Alanya Şubesi, Antalya – Balbey, Manavgat, Aydın, Aydın – Söke, Balıkesir Çarşı, Bursa, Bursa – Gürsu Şubesi, Bursa – Heykel, Bursa – Nilüfer, Çorum Çarşı, Denizli – Bayramyeri, Denizli – Çınar, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir – Köprübaşı, Gaziantep, Hatay – Çarşı/Antakya, Isparta, Karabük, Kastamonu, Kayseri – Erciyes Şubesi, Kocaeli, Kocaeli – İsmetpaşa, Konya, Konya, Kütahya, Manisa, Manisa – Turgutlu, Mersin, Muğla – Fethiye Çarşı, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya – Adapazarı Bulvar, Sivas – İstasyon Caddesi, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak Çarşı, Yalova.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
ING Bank’tan Hayat Sigortasız Masrafsız 20000 TL Kredi PTT Şubelerinde

ING Bank PTT müşterilerine masrafsız, hayat sigortasız, düşük faizli 20000 TL kredi veriyor. Kampanyaya katılmak için herhangi bir PTT şubesinden...

Kapat