Düzenli Altın Birikim Talimatı Şekerbank’ta – Vadesiz Altın Mevduatı

Şekerbank Düzenli Altın Birikim Talimatı Nedir? En Az Kaç Gram İçin Talimat Verilir? Şekerbank’ta vadesiz altın mevduat hesabı olanlar sadece bir kez talimat vererek düzenli altın birikimi yapabiliyor. Belirli periodlarda belirli tutarda altın biriktirmek ve altın tasarrufunu artırmak isteyenler için pratik bir yöntem olan Düzenli Altın Birikim Talimatı ile talimat verilen tutarda gram altın satın alma işlemi yapılıyor ve vadesiz altın hesabına yatırılıyor. Düzenli altın birikimi talimatı verenlerin altın hesabı talimat dönemlerinde aynı tutarda artıyor. En az 1 gram altın ya da en az 100 TL tutarında düzenli altın birikim talimatı verilebiliyor.

Her Dönemde Yeniden Talimat Vermek mi Gerekiyor? Altın Alım Talimatı Nereden Veriliyor? Kredi Kartı ile Altın Alım Talimatı Verilir mi? Düzenli altın alımı için talimat Şekerbank şubelerinden veriliyor. Şekerbank şubelerinden sadece bir kez talimat verilmesi yeterli oluyor. Altın hesabına aktarılacak gram altının alış tutarı Şekerbank kredi kartından ya da vadesiz TL hesabından ödenmek üzere talimat verilebiliyor. Kredi kartı olarak Şeker Bonus Card ve Memur-Sen Bonus Card ile düzenli altın birikim talimatı vermek mümkün oluyor. Talimatın uygulanacağı ve gram altın satın alınarak altın hesabına aktarılacağı işlem gününde kart limitinin müsait olması gerekiyor. Talimatın gerçekleştirildiği işlem gününde talimat tutarı karşılığı altın vadesiz altın hesabına yatırılıyor, ancak kredi kartı son ödeme tarihine kadar bloke durumda kalıyor.

Vadesiz TL mevduat hesabından da düzenli altın birikimi için ödeme yapmak mümkün. Kredili mevduat hesabı limiti de altın birikimi ödemesi için kullanılabiliyor. Hesap bakiyesinin talimat verilen altın tutarını satın almaya yetmemesi durumunda bakiye tutarıyla kısmi altın alım işlemi gerçekleştiriliyor. Altın alım talimatı verilen günün hafta sonuna ya da resmi tatile rastlaması durumunda takip eden ilk iş gününde talimat işleme konuluyor.

Düzenli Altın Birikimi Hakkında Daha Ayrıntılı Bilgi Nereden Alınır? Düzenli altın birikim talimatı herhangi bir Şekerbank şubesinden verilebiliyor ve bu konudaki her türlü soru şubelerde yanıtlanıyor. Bu konuda ayrıntılı bilgi vermek için uzman Şekerbank ekibi tasarruf sahiplerini Şekerbank şubelerine bekliyor.

Neden Altın Mevduat Hesabı? Altın birikimi yapmak son dönemlerin gözde yatırım araçlarından. Dünyadaki kriz ortamının sona ermemesi ve para birimlerine olan güvensizlik yatırımcıları altın satın almaya yönlendiriyor. Fiziki altın almak ve saklamak yerine bankalarda altın mevduat hesabı açmak altın biriktirmenin en pratik yolu. Çalınma, kaybolma, zaman içinde değer kaybı, istenildiği anda nakde çevirememe ve yüksek alış satış komisyonları gibi fiziki altın alımlarında yaşanan birçok dezavantaj bankaların altın mevduat hesaplarıyla ortadan kalkıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Taksitli Nakit Avans – 6 Ay 0 Faiz İş Bankası Maximum Kart’ta

İş Bankası'nın kredi kartı Maximum Kart ile nakit avans çekenler faiz ödemeden nakit kullanma şansı yakalıyor. Maximum Kart'ta değişik vadelerde...

Kapat