Çok Yakında Odeabank ile Tanışacağız

Türkiye’de son dönemde kar patlaması yapan ve hızla büyümeye devam eden bankacılık sektörüne çok yakında Odeabank adlı yeni bir banka daha katılacak. Lübnan kökenli bir banka olan Odeabank’ın faaliyet izni BDDK tarafından 2 Ekim tarihinde onaylandı ve genel merkezi Maslak Olive Plaza’da açıldı. İlk şubesini de en kısa sürede açmaya hazırlanıyor.

Lübnan’ın ve Arap dünyasının en büyük dördüncü bankası olarak bilinen Odeabank, aslında Türkiye’de Bank Audi adıyla faaliyet göstermek istiyordu. Ancak bu isimle kurulmasına mahkeme kararıyla izin verilmeyince Odeabank ismini kullanmayı seçti.

Başta mevduat ve bireysel krediler olmak üzere geniş bir yelpazede bankacılık ürünlerini sunmaya hazırlanan Odeabank’ın Maslak’taki genel merkezinde şu anda 200’ün üzerinde çalışanı var. Banka yetkilileri yakın gelecekte istihdam sayısının 2 bine çıkmasını hedefliyorlar.

Odeabank’ın öncelikli planı, yıl sonuna kadar Türkiye’nin başlıca ticari merkezleri ve kentlerinde 7 şube açmak… Önümüzdeki yıl sonuna kadar şube sayısı 28’e ulaşacak. Bankanın Türkiye ekonomisine 4 milyar dolarlık katkı yapması bekleniyor.

Odeabank’ın şube ağına yapılacak sürekli yatırımın yanısıra ATM’ler, internet ve mobil bankacılık gibi alanlarda da hizmet sunulacak. Faaliyet alanları ise mevduat ve yatırım bankacılığı, bireysel krediler, dış ticaret ve proje finansmanı, işlem bankacılığı, internet bankacılığı, mobil bankacılık şeklinde belirlendi.

Odeabank, sağlam temellere dayanan sürdürülebilir bir banka olma yolunda güvenli adımlarla ilerlemek için yapılanmasını her alanda güçlü temeller üzerine kuruyor.

One Response to Çok Yakında Odeabank ile Tanışacağız

  1. erdem tunç dedi ki:

    ben bu banka ile çalışmak istoyurm ama 7 şubenin ne zaman açılacak anlatmamışsınız. neyse acil krediye ihtiyacım var. daha çok bilgi verirseniz ii olur.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
7646 Finansbank Tek SMS ile Esnaf Kredisi Başvurusu – 50 Bin TL Kredi

Esnafın Derdini Mustafa Keser sloganıyla yola çıkan Finansbank 7646 Kobi Para Cepte kampanyası bir kez daha esnafın kredi ihtiyacını karşılamak...

Kapat