Çalışan ve Emekli Öğretmen ve Akademisyene Kredi Garanti Bankası’ndan

Garanti Bankası Öğretmenler Günü’nün yaklaşmasıyla eğitimcilere her yıl sunduğu kredi desteğini yeni bir kampanyayla bu yıl da devam ettiriyor. 2013 yılı Öğretmenler Günü’ne özel kredi kampanyasıyla çalışan ve emekli olan tüm öğretmenler cazip koşullarla ihtiyaç kredisi kullanabilecek. Kampanyaya üniversitelerde ve yüksek okullarda görev yapan akademisyenler de dahil edildi. Şu anda çalışmakta olan ilköğretim ve orta öğretimde görevli öğretmenler ve üniversitede ders veren ve akademik çalışma yapan araştırma görevlileri, doçentler, profesörler gibi akademisyenler kredi kampanyasından yararlanabilecek. Kampanya düşük faizli, uzun vadeli, yüksek limitli ve masrafsız olarak dizayn edildi. Garanti’nin öğretmenlere özel kredi ürününe emekli öğretmen ve akademisyenler de başvuru yapabiliyor.

Garanti Bankası Öğretmenler Günü’ne özel kredi kampanyasında faiz oranı % 1.24. Öğretmenlere, akademisyenlere ve bunların emeklilerine yönelik olan kampanyada vadeler 60 aya kadar uzuyor. Kredi kampanyasında masraf yok. Garanti’nin Öğretmenler Günü Kredisi dosya masrafsız olarak kullanılıyor. Kredi kullanımında standart sigorta primi ve kredi kullanım ücreti uygulanıyor. Öğretmenlere özel kredi 50.000 TL limitli. Garanti Bankası’nın tam Destek Kredilerinde 36 ayın üzerindeki vadelerden bordrolu çalışanlar yararlanabiliyor. Öğretmenler Günü Kredisi’ne son başvuru tarihi 26 Kasım.

Eğitim sektörü çalışanlarına özel kredi kampanyasına başvurular Garanti Bankası şubelerinden yapılabildiği gibi Garanti’nin internet şubesinden ve web sitesinden de kredi başvurusu yapmak mümkün. Kredi onayı 5 dk. içinde cep telefonuna geliyor. Kredi onayının ardından gerekli belgelerle birlikte Garanti Bankası şubelerine giderek başvuru işlemnini tamamlamak gerekiyor. Başvuruda şubeden istenen belgeler ise kimlik belgesi, adres belgesi ve gelir belgesinden oluşuyor. Kredi taksitleri şubelerden ya da internet şubesinden yapılarak geri ödemeler gerçekleştiriliyor. Kredinin aylık taksitlerini ve faiz oranlarını öğrenmek isteyenler Garanti’nin web sitesinde bulunan Destek Kredisi Hesap Makinesini kullanarak istedikleri kredi tutarı ve vadeyi girip kredi hesaplaması yapabiliyor. Kredi başvurusunun hangi aşamada olduğunu merak edenler kredinin son durumunu Garanti web sitesinden, Garanti İnternet Şubesi ve Alo Garanti’den ya da 3390’a kısa mesaj atarak öğrenebiliyorlar. Garanti web sitesinde bulunan Online Kredi Danışmanı Garanti kredileri hakkında her türlü bilgiyi sağlıyor. Garanti Tam Destek uzmanlarına siteden hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında ulaşılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Vakıfbank Halden Anlayan Emekli Paketi

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) yaptığı emekli maaş ödemelerini Vakıfbank'tan almayı tercih edecek emekliler için "Vakıfbank Halden...

Kapat