Akbank Konut Borç Transferi Kredisi Nasıl Alınır?

Merkez Bankası’nın son dönemde attığı ekonomiyi canlandırma adımları sonucu tüm bireysel kredilerde olduğu gibi konut kredilerine uygulanan faiz indirimleri yeni konut kredisi kullanımını cazip hale getirmeye başladı. Ancak daha önceden kullanılan ve ödemesi devam eden konut kredilerinin maliyeti haliyle yüksek düzeyde kalınca avantajsız hale geldi.

Meydana gelen bu durumu aşmak için herşeye rağmen çözümler var. Bunların başında da düşme eğilimindeki konut kredisi faizlerinden yararlanmak isteyenlere yönelik olarak hazırlanan Konut Kredisi Yeniden Yapılandırma Sistemi geliyor. Bu sistem sayesinde konut kredisi borçları yeniden yapılandırılabiliyor. Bunu şu an çalıştığınız bankayla yapabileceğiniz gibi borcunuzu başka bir bankaya aktararak da (transfer ederek) yapabilir, düşen faizlere uyumlu daha uygun ödeme koşullarına ulaşabilirsiniz.

Aralarında Akbank’ın da bulunduğu bankaların hemen hepsi, uygun koşullarla konut kredisi transferi imkanı sağlıyorlar. Akbank başka bir bankadan kullanmış olduğunuz konut kredisini Akbank’a aktararak daha uygun koşullarla yeniden yapılandırma imkanı veriyor. Farklı bir bankadaki ev kredisi borçlarınızı kolaylıkla Akbank’a transfer edebilirsiniz. Akbank’tan kullanacağınız yeni kredinizi daha avantajlı faiz oranıyla geri ödeyebilirsiniz. Akbank’a borç transferi yaparak konut kredisi geri ödemelerinizi hafifletebilirsiniz.

Daha önce farklı bir bankadan konut kredisi kullanmış olan herkes Akbank’a konut kredisi borç transferi yapabiliyor. Akbank diğer bankadaki konut kredisi borcunuzu kapatarak daha uygun koşullarla borç yapılandırması gerçekleştiriyor. Akbank Borç Transferi Kredisi ile krediniz uygun faiz oranı ve vadelerle yenileniyor. Bu da daha uygun koşullarda, daha düşük kredi taksitleri ve daha uzun vadelerle yeni bir kredi geri ödeme planından faydalanma şansı sunuyor.

Konut kredilerine yönelik Akbank Borç Transfer Kredisi hakkında daha geniş bilgi almak için Akbank şubelerine, internet sitesine, müşteri hizmetlerine başvurabilir, kafanıza takılan konularda istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
CardFinans - Shell 40 TL ParaPuan Kampanyası
CardFinans – Shell istasyonlarında 40 TL’ye kadar ParaPuan

Finansbank'ın kredi kartı CardFinans ile Shell işbirliğiyle başlatılan 40 TL'ye kadar ParaPuan kampanyası yılbaşı gecesine kadar devam edecek. CardFinans'ınız varsa,...

Kapat